www.usaraud.ee  >

 Liikmetele:

 Kasutajatunnus:
 Parool:
Registreeru liikmeks!

Autopäevikud > Chrysler 300C 2008


  Viimane sissekanne | 3 viimast sissekannet | Kõik sisseakanded (11) tagasi

 Chrysler 300C 2008

 Omanik: kuripiiritus

Normaalseid inimesi leiduba ka veel 19.03.2019
Vahepeal tagurdati parklas vastu auto nurka. Ime kombel seekord sattus normaalne inimene olema ja jättis kontaktid akna vahele. Ise oleks jumal teab millal avastanud kui pesulast kunagi tuled jälle. Kindlustus kiitiks heaks ja puhkuse ajal vahetati ja värviti vajalikud detailid. Nüüd kõik läigib jälle.

Sai õlid ja filtrid ka vahetaud jälle. Nagu ikka Mobil 3000 XE ja MANN'i filtird.
Ls: 269999

Parem ülemise õõtsa vahetasin ka ära. Alguses kõik vaikne kuid nüüd kolin jälle. Kuna vahetus ise oli jörk kepp, neid krdi polte andis vedrude vahelt kätte saada, siis ilmselt lasen kuskil vaadata. Õppind mehed ja õiged tööriistad or smth.

Pagassis sõidavad veel kaasa ka tagumised käändmikud, peaks need ka mingi hetk alla viskama. Siis peaks suveks valmis olema.
Rehvivahetus 26.03.2019
Kuna temp tundub pigem ülespoole nulli olema ja teed juba kuivad, sai ette võetud rehvivahetus. Kaua sa ikka naeltaga krõbistad.

Mis alguses tundus lihtne ettevõtmine, kujunes normaalseks saagaks. Rehvivahetuse käigus selgus, et ühel veljel on servas mõra. Õhku peab veel, aga pikas perspektiivis on ikaldus. Mõeldud tehtud, või enamvähem. Alla läheb tõllaratas. Kuid selgus tõsiasi, e originaal mutrid liiga lõhikesed pleki jaoks ja ei tõmba lõpuni kinni. Täiesti müstika, kuna mingiaeg tagasi, kui ventiil ikaldus, sai just see alla pandud ja siis nagu lokusma ei jäänud - müstika. Kuskil leiti asemele komplekt vähe sügavamaid mutreid ja ratas sai siiski alla.

Velg läks keevitusse ja paari päeva pärast võis uuesti tulla viimast ratast vahetama. Nüüd selgus tõsiasi, et lühikesed mutrid olid poldi otsi veidi kahjustanud ja mutrid ei tahtnud enam peale minna. Müstika, kuna plekile keerati need pikemad sõrmedevahel peale. Ehk siis hea tükk jändamist, et see viimane ratas ka alla saada.

Nüüd plaanis hankida üldse ring uusi mutreid ja kohe veidike pikemad kui originaalid, et häda korral ka varuratast kastuda õnnestuks.

Kogu sellest jandist hoolimata leidsin omale uue rehvivahetuse koha - Rehviring.ee Viimaste aastate jooksul proovinud erinevaid kohti ja seal on siiani parim suhtumine ja teenindus. Veljed pesti ja puhastati enna balanseerimist ja pärast keevitust vahetati viimane rehv sama "diili" raames ilma lisa küsimata, kuigi selle käigus oli janti rohkem kui vaja. Ehk siis otsingud läbi ja sügisel jälle.
Kaunis viimane ponnistus
Käigukast sai värske õli 30.05.2019
Vahepeal on lisaks veel AB's käidud ja esisillas peoga pukse ja otse vahetatud. Lisaks sillastend ja nüüd mõnus vaikne auto jälle.

Kuigi otseseid kaebuseid ei olnud, kõik vahetas ja töötas sujuvalt, sai täna Hõbenooles käidud. Meelitasid musta õli välja ja puhta asemele. Mettali puru ega midagi muud põnevat ei leitud.

Tööde järjekorras veel tagasillas pidurite uuendus, vaatab millal jõuab garaazi nokkima.
Läbisõit vahetus